4health

ZDROWE ODCHUDZANIE

Zastanawialiście się kiedyś Państwo dlaczego diety-cud nie działają? Dlaczego, niemal zawsze po zakończonej kuracji, występuje efekt jojo?

Diety-cud zakładają restrykcyjny sposób żywienia, który ma na celu błyskawiczną utratę masy ciała. Jest to jednak efekt krótkotrwały, bowiem po zakończonej kuracji szybko wracamy do starych nawyków żywieniowych. Stąd też efekt jojo, który charakteryzuje się szybkim spadkiem wagi, a następnie jeszcze szybszym powrotem do wagi sprzed kuracji. Takie działanie prowadzi do rozregulowania pracy organizmu, który zmuszony zostaje do magazynowania coraz większej ilości energii w postaci tkanki tłuszczowej. Dłuższe stosowanie restrykcyjnych diet może prowadzić do niedoborów odżywczych, anemii, depresji oraz poważnych chorób układowych.

Długotrwały efekt odchudzania można uzyskać jedynie dzięki racjonalnej diecie, stworzonej indywidualnie na potrzeby pacjenta, która uwzględnia jego wiek, stan zdrowia, aktywność fizyczną i zawodową oraz preferencje kulinarne. W ten sposób dostarczamy do organizmu wszystkie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, składniki odżywcze. Prawidłowo zbilansowana dieta przywraca równowagę organizmu, reguluje jego pracę oraz przyspiesza przemianę materii.

Zdowa dieta to przede wszystkim właściwe nawyki żywieniowe, które pozwalają zachować pożądaną wagę, także po zakończeniu kuracji.

Na skróty:

Kontakt

"4Health" Centrum Dietetyki Klinicznej
40-851 Katowice,
ul. Żelazna 1
tel. (032) 506 57 77
e-mail: biuro@4health.pl